RSS
 

Nominacja do Liebster Blog Award

05 sie

Tyle się napisałam… Już praktycznie wstawiałam post i… Przeglądarka odmówiła mi współpracy ;( Wszystko diabli wzięli a czułam gdzieś w środku, że tak będzie i że powinnam to sobie skopiować i gdzieś zapisać…
Jak mi nerwy puszczą to odpowiem na pytania.

Dziękuję bardzo za nominację do Liebster Blog Award. Jest to dla mnie bardzo duże wyróżnienie :)

 ***

Zasady nominacji do Liebster Blog Award

,,Nominacja do Liebster Award jest otrzymywana od innego blogera w ramach uznania za “dobrze wykonaną robotę”. Jest przyznawana dla blogów o mniejszej liczbie obserwatorów  więc daje możliwość ich rozpowszechnienia. Po odebraniu nagrody należy odpowiedzieć na 11 pytań otrzymanych od osoby, która Cię nominowała. Następnie Ty nominujesz 11 osób (informujesz ich o tym) oraz zadajesz im 11 pytań. Nie wolno nominować bloga, który Cię nominował.”

Pytania od Alexandrine Marie:

 1. Jak spędzasz wolny czas?
  Wakacje – bawię się z kuzynami (6 lat i 9 miesiecy), pracuje nad sobą i (niestety) zaczynam się uczyć.
 2. Czy lubisz czytać?
  Lubię. Najbardziej fantastykę (Harry Potter i Opowieści z Narnii) oraz romanse. Sama napisałam dwie „książki”, do których odnośniki można znaleźć w zakładce książki.
 3. Jakiej muzyki słuchasz?
  Różniej. Nie mam ulubionego gatunku. Najczęściej słucham radia a tam leci wszystko ;)
 4. Kraj, gdzie chciałbyś pojechać?
  Są dwa takie kraje. Wiążą się one z moimi miłościami:
  Anglia – herbata i te sprawy. Mogłabym pić litrami.
  Włochy – makarony. Uwielbiam w każdej postaci.
 5. Twój ulubiony film?
  Z przyjaciółką uwielbiamy oglądać „Szkołę uczuć”. Mogłabym go oglądać 1 000 razy a i tak za każdym razem będę ryczeć.
 6. Najbardziej szalona rzecz, jaką zrobiłeś w życiu?
  Dużo dziwnych rzeczy zrobiłam, ale nie potrafię powiedzieć, która byłabym na tyle szaloną żeby o tym wspomnieć.
 7. Blog. Dlaczego zdecydowałeś się go prowadzić?
  Stwierdziłam, że może tak będzie mi łatwiej się zmotywować do pracy nad sobą. Mogę tu też wylać z siebie wszystko, co we mnie siedzi.
 8. Ulubione jedzenie?
  Jak już wcześniej wspomniałam – makarony :D zawsze, wszędzie, w każdej postaci (przynajmniej spróbuję)
 9. Jakie kwiaty najbardziej lubisz? Dlaczego?
  Stokrotki i Koniczyna – kojarzą mi się z dzieciństwem. Pamiętam jak siedziałam na łące i plotłam wianki.
 10. Uprawiasz jakiś sport?
  Tak. Po to powstał ten blog ;) Gdy mam okazję idę na basen, a na co dzień jeżdżę na rowerze, robię brzuszki, skłony. Teraz postanowiłam wrócić do jogi, którą kilka tygodni temu zaczęłam ćwiczyć.
 11. Twoje hobby?
  Nie mam, jako takiego. Kiedyś całym moim życiem była muzyka. Chodziłam na lekcję śpiewu i grałam na gitarze. Nie wyobrażałam sobie, że mogłabym stracić słuch czy glos. Teraz to jakoś uciekło. Nie wiem sama, dlaczego. Musze do tego wrócić. Czasem mi tego bardzo brakuje.

 

Pytania od coffetime666:

 1. Kim chcesz być w przyszłości?
  Sama bym chciała to wiedzieć. Jestem na studiach o kierunku informatycznym. W gimnazjum zaraziłam się programowaniem. W mojej głowie kłębi się miliony pomysłów, ale z wykonaniem gorzej. Mam nadzieję, że w końcu znajdę swoją drogę do mojego miejsca na ziemi.
 2. Wymień 3 kolory, które lubisz najbardziej i dlaczego lub z czym Ci się kojarzą?
  Zielony – oczywiście musi być na pierwszym miejscu. Zieleń to kolor nadziei. Swojego dzieciństwa od podstawówki nie wspominam najlepiej. Każdego wieczoru pozostawała mi tylko nadzieja, że rano będzie lepiej.
  Czerwony – kojarzy mi się z czułości, namiętnością i seksem – a to z chłopakiem.
  Niebieski – zawsze mi powtarzają wszyscy, gdy spojrzą w moje oczy – „Oczy niebieskie – życie królewskie”. Mam nadzieję, że w końcu się to spełni.
 3. Dlaczego właśnie ta nazwa bloga i dlaczego blog?
  limetka.piszecomysle.pl
  limetka – odcień zieleni, (dlaczego wyjaśnione wyżej);
  piszecomysle.pl – blog powstał po abym miała miejsce gdzie mogę wylać z siebie wszystko, co leży mi na sercu. Dlatego uznałam, że to rozwinięcie będzie najlepsze.
 4. Co robisz w wolej chwili?
  Odpowiedź kryje się w 1 pytaniu od Alexandrine Marie
 5. Co chcesz osiągnąć w życiu?
  Teraz dążę do osiągnięcia wymarzonej sylwetki ;)
  W przyszłości chciałabym założyć rodzinę i stworzyć swoim dzieciom bezpieczny dom. Żeby nigdy im niczego nie brakowało i aby mogły spełniać swoje marzenia. Wiąże się to nieodzownie z pieniędzmi – Chciałabym mieć taką pracę, do której będę szła z uśmiechem
 6. Najgłupsza rzecz jaką zrobiłeś/aś w życiu?
  Było ich za dużo. Jedna sytuacja, która wiem, że była głupotą było związanie się z chłopakiem, który (jak twierdził) mnie kochał, mimo że kochałam innego. Miałam nadzieję, że uda mi się w ten sposób wyleczyć ze starego związku. Jednak w ten sposób tylko bardzo mocno zraniłam tego chłopaka, który mnie kochał aż za bardzo przytłaczając mnie swoją miłością.
 7. Twój idol to…?
  Nie mam takiej osoby, na której się wzoruję.
 8. Morze czy góry i dlaczego?
  Morze. Mieszkam przy górach i czasem zdarza mi się po nich łazić. Ale nie ciągnie mnie do zdobywania szczytów. Bardziej skłania mnie do przemyśleń morze… szum fal, piasek przesypujący się między palcami i „tonące” słońce za horyzontem.
 9. Twoja ulubiona książka to…?
  Harry Potter. Do serii tych książek wracam praktycznie w każde wakacje.
 10. Za czym z Twojego dzieciństwa najbardziej tęsknisz?
  Beztroskim i bezproblemowym życiem. Podstawówki nie wspominam zbyt miło, ale za to przedszkole. Pierwsze przyjaźnie, pierwsze miłości, pocałunki… To były piękne czasy.
 11. Wydarzenie, które najbardziej Cię wkurzyło to…?
  Teraz to komputer, który nie chce ze mną współpracować :(
  A tak poza tym to najbardziej nie tyle wkurzyło co zdołowało mnie to co działo się od podstawówki do końca gimnazjum… Mimo że się skończyło to wiem, że ten ból pozostanie we mnie do końca życie.

 

Pytania od PaalCia:

 1. Co zainspirowało Cię do prowadzenia bloga?
  Zainspirowało mnie szukanie motywacji do dalszej pracy nad sobą. Też nie chciałam być z tym sama, a nie wiele jest osób, z którymi mogę o tym swobodnie pogadać. Na blogu „anonimowo” mogę się wygadać, dostać od kogoś radę gdy zgubię się w swojej głowie, albo wsparcie w chwilach zwątpienia.
 2. Czy Twój blog ma jeden temat wiodący i jeśli tak, to jaki?
  Na początku było nim dążenie do celu – schudnąć, lepiej się czuć i wyglądać bardziej atrakcyjnie. Teraz się trochę zmieniło. Więcej jest o tym co siedzi we mnie, co mnie męczy, co cieszy.
 3. Lubisz podróżować? Byłaś kiedyś za granicą? Jeśli tak, to gdzie?
  Lubię podróżować. Zwłaszcza nad morze. Za granicą na takich wakacjach wakacjach nie miałam jeszcze okazji być ale byłam dwa razy na elektroniki i pracy w Niemczech. 
 4. Jaki jest Twój ulubiony kosmetyk?
  Oj… Wiem, że jestem dziewczyną, ale średnio przywiązuję wagę do kosmetyków. Nie maluję się zbyt często, bo zwyczajnie szkoda mi na to czasu, a jak już się zacznę malować to potem  wychodząc nieumalowana będę myślała, że brzydko wyglądam. Taki kosmetyk który często stosuje to oliwkowy krem do rąk, czasem pomadka.
 5. Jaki jest Twój idealny wieczór z partnerem?
  Może to nie zbyt romantyczne, ale nawet zwykłe leżenie przed komputerem i oglądanie jakiegoś fajnego filmu jest dobrą opcją. Potem wiadomo jak się kończy ;) Taki idealny, idealny to jakaś kolacja zrobiona razem – nie musi być super wystawna – kino (zamiast komputera), spacer do domciu (gdy ładna pogoda) i zakończenie wieczoru – wiadomo jakie ;) 
 6. Obcasy czy trampki/adidasy?
  Nie jestem przyzwyczajona do obcasów, dlatego jak chcę ładnie wyglądać i zakładam pantofle czy sandałki to za chwilę bolą mnie nogi. Muszę się do tych butów zacząć przyzwyczajać, bo coraz więcej będzie takich sytuacji, kiedy trzeba wyglądać reprezentacyjnie. Jednak na chwilę obecną adidasy wygrywają. 
 7. Pierwsze wspomnienie z dzieciństwa, które przychodzi Ci do głowy to?
  Pierwsze o czym pomyślałam to huśtawki. Moje ukochane huśtawki. Jednak nie przyszło mi do głowy żadne konkretne wspomnienie. Takie wspomnienie z dzieciństwa to wakacje u cioci i oglądanie zachodu słońca siedząc na trzepaku :) piękne chwile, które jak do tej pory się już nie powtórzyły.
 8. Twój ulubiony zapach to?
  Męska woda po goleniu xD choć nie każda… a tak poza to zapach truskawek, mięty i melisy. Miętę pamiętam nauczyłam się pić jeszcze jak byłam małą dziewczynką. Bardzo mi wtedy posmakowała (oczywiście nie słodzona, bo taka jest ohydna) i do tej pory ją piję. Tak samo melisę parzyła mi moja babcia – taką prosto z ogródka. Truskawki nie wiem skąd się wzięły… Pewnego dnia zagościły w mojej głowie i tak już zostały ;)
 9. Jakie jest Twoje najbardziej nierealne marzenie?
  Kiedyś myślałam, że schudnąć, bo nigdy nie mogłam się do tego zabrać i choć jeszcze dużo przede mną to 10 kg zostawiłam za sobą xD Póki co mam wrażenie, że bycie taką naprawdę szczęśliwą jest poza moim zasięgiem.
 10. Optymistka, pesymistka czy realistka?
  Choć mam przebłyski optymizmu to chyba raczej pesymistka… Zawsze jak coś idzie dobrze to mam wrażenie, że idzie aż za dobrze i musi się w końcu schrzanić… Niestety w większości przypadków mam racje, choć są teorie, że sama ściągam na siebie te wszystkie nieszczęścia – jeśli o czymś bardzo myślisz to się to spełnia… tylko w tym problem, że ja generalnie myślę o tych złych rzeczach – może tu leży problem?
 11. Domowniczka czy imprezowiczka?
  Chciałabym chodzić na imprezy, lubię ludzi, lubię się bawić i wcale nie potrzebuje do tego alkoholu. Z tym, że nie mam z kim na te imprezy chodzić, a samej jakoś mi tak głupio… Więc staje na tym, że siedzę sama w maleńkim pokoiku.

 

Blogi, które chciałabym nominować.

Nie wiem czy na przestrzeni x – czasu znajdzie się ich 11, ale oto te, które znam:

 1. „vanitas vanitatum et omnia vanitas…”
 2. livhanna
 3. maliniaszek
 4. Schmetterling
 5. Prażma

 

Pytania do nominowanych:

 1. Co dla Ciebie znaczy „blog”?
 2. Czym kierujesz się w życiu?
 3. Czy udało Ci się / jesteś blisko spełnienia (choć) jednego ze swoich marzeń?
 4. Podróż, która najbardziej zapadła Ci w pamięć?
 5. Gdzie Ciebie nie było a chciałbyś / chciałabyś być?
 6. Co byś zmienił(a) żeby żyło się lepiej?
 7. Czego oczekujesz od życia?
 8. Co cenisz w sobie najbardziej?
 9. Co pomaga Ci poukładać myśli w głowie?
 10. Czego najbardziej żałujesz?
 11. Twój sposób na relaks?

 

 
Brak komentarzy

Napisane przez w kategorii Co siedzi we mnie

 

Tags: , , ,

Dodaj komentarz